דלג לתוכן ראשי

החלפת צמיגי רכב- מתי ומהם הסימנים להחלפתם?

כיצד לשמור על צמיגי הרכב שלנו?

כל אחד יודע כי מדי תקופה חשוב להחליף צמיגי רכב, אך לא הרבה אנשים מודעים לחשיבות ההחלפה של הצמיגים. חשוב לדעת כי צמיגים שחוקים או לא תקינים גורמים למספר רב של תאונות מדי שנה. צמיג הוא זה שיקבע את היציבות של הרכב בכל הקשור אל אחיזה על הכביש. צמיגים בלויים אשר איבדו מהאלסטיות שלהם יהיו בעייתיים בכבישים רטובים והרשימה עוד ארוכה.

צמיגים- מה משפיע עליהם?

חשוב לדעת כי שחיקת צמיגים מושפעת מהאופן בו אנו משתמשים בהם. דהיינו, האם החננו את הרכב שלנו בחניה פרטית מקורה ומסודרת או בשביל לא סלול אשר יכל להשפיע על הצמיגים של הרכב, האם הרכב שלנו משמש אותנו לצרכי עבודה או שמא אנו משתמשים בו שעות רבות מדי חודש, דבר אשר משפיע בצורה משמעותית על הצמיגים, האם אנו נוסעים בכבישים תקינים או במסלולים בעייתיים, האם אנו דואגים ללחץ אוויר תקין של הצמיגים, האם אנו נוסעים במהירויות גבוהות ועוד. כל אלו ישפיעו על הבלאי- שחיקה של הצמיגים ברכבנו.
לכן, אם אתם חשים שהרכב שלכם אינו יציב בעת נסיעה, דבר אשר בא לידי ביטוי באחיזה לקויה על הכביש, רעידות ורעשים מוזרים חשוב שתפנו במיידית אל מוסך על מנת שיבצע בדיקה ותיקון צמיגים ברכבכם ויאמר לכם האם הגיע הזמן להחליף אותם.

נקודות חשובות

  • מילוי אוויר- פעם בשבוע חשוב לבדוק את מצב האוויר בצמיגים. תמיד יש להסתכל בחוברת שקיבלתם מהיצרן בעת רכישת הרכב ולדאוג שיהיה בגלגלים אוויר בהתאם ללחץ הרשום בחוברת. דבר זה יבטיח לכם כי הסיכויים גבוהים שהגלגלים לא יתפוצצו או יגרמו לכל תקרית מסוכנת אחרת. בנוסף, זוהי הנוסחא המנצחת לאריכות ימים של הצמיגים. חשוב לבדוק את מצב לחץ האוויר בצמיג כאשר הוא קר.
  • שחיקה- מדי שבוע מומלץ לבצע בדיקה אישית לצמיגים ולאמת כי הם אינם יבשים מאוד או סדוקים בחלקם. החדירו עט לחריצים של הצמיגים וודאו כי העומק שלהם הוא שמונה מילימטרים, אם הגעתם למסקנה כי מדובר בפחות סימן שהצמיג שחוק והגיע הזמן להחליפו.
  • בלאי- חובה להחליף כל תקופה את הצמיגים, גם אם לא עשיתם בדיקות או שמא עשיתם בדיקות אישיות ואתם סבורים כי הצמיגים בסדר. קחו בחשבון כי כל 4 שנים יש להחליף את כל צמיגי הרכב. חשוב לדעת כי יש רישום של הגיל של הצמיג על הצד הפנימי של הצמיג ליד האותיות DOT ובהתאם לכך תוכלו לדעת לפני כמה זמן הצמיג יוצר והאם מחליפים לכם צמיג באחד חדש או מחודש (תמיד מומלץ להחליף ישן בחדש ולא במחודש).