דלג לתוכן ראשי

איך לחסוך בדלק בצורה נכונה?

טיפים לחיסכון

כל אחד מאיתנו מודע לעובדה כי בשנתיים האחרונות מחירי הדלק עלו, דבר אשר משפיע רבות על סכום ההוצאה החודשית שלנו. לכן, כמעט כל אחד מאיתנו מחפש דרכים יצירתיות יותר או פחות אשר יביאו לשורה התחתונה של : 'חסכון בדלק'. מאמר זה יביא בפניכם מספר טיפים לחסכון בדלק.

קנייה חכמה ותחזוקה נכונה של הרכב

רכישה- אם אתם מתכננים לרכוש רכב חדש ושמעתם שיש רכב אשר חסכוניים יותר בדלק מאשר אחרים, חשוב שתדעו כי דבר זה נכון. לכן, לפני רכישה של מכונית חדשה תמיד כדאי לברר לכמה קילומטרים מחזיק מעמד טנק של דלק ברכב אותו אתם מעוניינים לקנות ובהתאם לקבל את ההחלטה הנכונה.
תחזוקה- יש לקחת בחשבון כי תחזוקה קבועה וקפדנית של הרכב יכולה לחסוך לכם בצורה ניכרת בכל הקשור אל הוצאות דלק.
פילטר אוויר של המנוע- הדוגמא הטובה ביותר לכך באה לידי ביטוי בפילטרים של האוויר ברכב. תפקידם של אלו הוא לסנן את האוויר המגיע ממנוע הרכב. אם לא תקפידו לנקות בצורה קבועה פילטרים אלו, האבק והלכלוך יתאספו ויקשו עליהם לבצע את העבודה שלשמה הם הותקנו ברכב, דבר אשר יגביר את הצריכה של הדלק במכונית שלכם.
צינור קליטת האוויר ברכב- יש לקחת בחשבון כי החום גם הוא עלול להשפיע על הרכב בצורה שלילית ולגרום לו לבזבז כמות גדולה של דלק. כאן חשוב לוודא כי הצינור שתפקידו לקלוט אוויר חיצוני נקי ומתפקד בצורה תקינה וזאת על מנת שהרכב לא יקלוט את האוויר החם של המנוע.
מערכת קירור- אם מערכת הקירור של הרכב אינה תקינה, קחו בחשבון כי הרכב יבזבז הרבה יותר דלק מבדרך כלל. המנוע חייב לעבוד בטמפרטורה נמוכה וזאת על מנת שתצרוכת הדלק לא תהיה גדולה. הקפידו שהמוסך יבדוק את התקינות של תרמוסטט הרכב וכן תמיד השתמשו בנוזל קירור באיכות גבוהה.

נסיעה חכמה ותצרוכת הדלק

רבים אינם מייחסים חשיבות מספיק גדולה לנסיעה חכמה אשר יכולה לחסוך בצורה משמעותית בכמות הדלק החודשית אותה הם מבזבזים. חשוב לדעת כי מטען בבגאז' הופך את הרכב לכבד יותר וכך תבזבזו יותר דלק. נסיעה במהירות בחלונות פתוחים תגרום לכך שהגרירה האירו דינאמית של הרכב תהיה גדולה יותר וכך גם יבוזבז יותר דלק. מיזוג מבזבז דלק ולא משנה מאיזה סוג, גם סולר. בנוסף, חשוב לדעת כי ככל שהרכב גדול וכבד יותר, כך הצריכה של הדלק תהיה גדולה יותר בהשוואה אל מכונית בעלת משקל קטן יותר.