דלג לתוכן ראשי

רכב יד שנייה

רכב יד שנייה – רק עם ספר טיפולים

 

החלטתם לשדרג את הרכב. מזל טוב. אחרי שעשיתם את המחקר גליתם שאתם מתלבטים בין רכב חדש לרכב יד שנייה. רכב מבעלים קודם זול משמעותית אך אינו כולל בתוכו אחריות כפי שיש לרכב חדש, ובטח שאין לכם את הזמן והכספים לבזבז על תיקונים שונים. ובכל זאת – מה אפשר לעשות ?
רכישה של רכב שטופל כראוי היא הדרך הטובה ביותר להבטיח ראש שקט. אם הרכב שאתם רוכשים טופל תמיד בזמן – הרי יש לכם וודאות שמוסכניק מקצועי ראה אותו כל תקופה וכל תקלה שצצה כבר תוקנה וטופלה. כאן חשוב לשים לב על עוד כמה פרטים לפני שאתם משלימים את הרכישה של הרכב – בדקו שאין על הרכב משכון או שעבוד באמצעות סניף הדואר, וודאו כי יש לפחות מספר חודשים עד בדיקת המערכות השנתית(טסט) כך שלא תמצאו את עצמם במוסך עוד כמה ימים, מוצאים עוד אלף שקל לפחות.

 

ולמה כדאי לרכוש רכב שטופל במוסך מורשה ?

 

בסביבה הרווחת יש תמיד את האמירה שמוסך מורשה יקר יותר ממוסך רגיל. נכון, בחלק מהמקרים ההוצאה על הטיפול התקופתי שלכם אכן תהיה יותר גבוהה – אבל מי אמר שזה יותר זול ? שימוש בחלקי חילוף לא מקוריים אולי עולה זול בהתחלה, אך בסופו של דבר עלול לגרום נזק לא מיידי לרכב שעלות התיקון שלו יכולה לעלות הרבה יותר מהעלות האלטרנטיבית שהייתם משלמים על טיפול איכותי במוסך מורשה עם חלקים מקוריים בלבד. שימו לב – גם כאשר בבוא היום ותרצו למכור את הרכב – יש לכם ספר טיפולים חתום ומוכן המעיד על כך שהרכב שלכם טופל בצורה הטובה ביותר – ולזה יש גם ערך פיננסי מובהק. במוסך מורשה תקבלו גם טיפים לנהיגה נכונה שבאים מאנשי מקצוע שמכירים ספציפית היטב את הדגם שלכם.

 

מימון לרכב – לא מילה גסה

 

בעבר מימון רכב והלוואות היה רק לרכבים מליסינג או לרכבים חדשים אך התחרות בשוק עשתה רק טוב לקהל הנוהגים והיום אפשר למצוא גם תנאי מימון נוחים במיוחד לרכבים יד שנייה מכל סוג. "אבל למה לקחת הלוואה?" זה מה שחושב הישראלי הממוצע אך חשבו על כך – במחיר ריבית פשוט מצחיק אתם יכולים להרשות לעצמכם רכב הרבה יותר טוב, וכך לחסוך טיפולים יקרים במוסך שגם דורשים זמן(וזמן גם שווה כסף). אין אנו ממליצים להיכנס לקניית רכב יקר מדיי שאינו תואם את השימושים שלכם, אך בדקו היטב איזה רכב משרת אתכם היטב, מהו גובה ההחזר החודשי ושקלו לעשות תוכנית מימון שתאפשר לכם לרכוש את הרכב הזה. בניגוד להלוואות אחרות – מימון רכב הוא יחסית זול מבחינת הריביות מכיוון שאתם יכולים לשעבד את הרכב וכך למלווה יש בטחונות גדולים יותר מה ששווה ריבית זולה יותר.