דלג לתוכן ראשי

כותרת המאמר

אחזקת הרכב- האחריות שלנו

אחזקה נכונה של הרכב שלכם תבטיח לכם שהוא ישמש אתכם לאורך זמן, כי הוא יהיה בטוח לנסיעה על הכביש וכי לא תבקרו כל שני וחמישי במוסך.

רבים סבורים כי תפקידו של המוסך הוא לדאוג לכל הקשור לאחזקה תקופתית של הרכב. הם אינם לוקחים בחשבון כי הם יכולים לנקוט במספר פעולות אשר יחסכו להם בהוצאות מיותרות על טיפולים במוסך:

  • מחנים את הרכב במקום הנכון- הדבר הראשון שתוכלו לעשות הוא פעולה פשוטה אשר נראית לעיתים זניחה. פעמים רבות אנו מחנים את הרכב שלנו מתחת לקווי חשמל או עץ ומדי בוקר כאשר אנו קמים אנו מתלוננים על כך שהלשלשת של היונים מכסה את הרכב שלנו. כיוון שהלשלשת היא חומר חומצתי, חשוב להקפיד ולהחנות את הרכב בחנייה פרטית, מקורה או פשוט לוודא כי אתם מחנים אותו בשטח פתוח ללא עצים או עמודי חשמל. בצורה זו תוכלו להבטיח לעצמכם כי לא תצטרכו להגיע אל המוסך לתיקון וצביעה של פח הרכב מחדש.
  • בדיקת מים ושמן- דבר נוסף אותו ניתן לעשות הוא לדאוג לבדיקה שבועית קבועה של המים והשמן של הרכב ולמלא בהתאם. בנוסף, רצוי לדאוג שתמיד יהיו ברשותכם מים ושמן רזרבה וזאת על מנת שלא תמצאו את עצמכם מחפשים באמצע הלילה מקום שמוכר שמן וזאת משום שגיליתם שהמחסור הוא כה חריף, עד כי קיים מצב שהרכב שלכם יינזק.
  • חומרים מתאימים- קחו בחשבון כי שימוש בחומרים שאינם מתאימים לרכב שלכם יכולים לקצר את חייו. תמיד הקפידו לרכוש מים מזוקקים לרדיאטור ולא במים הקשים שיוצאים מהברז, שמן המתאים ספציפית לסוג הרכב שלכם וכן הלאה.
  • מילוי דלק- אל תמתינו שמד הדלק יצביע על כך שטנק הדלק ריק. תמיד מלאו דלק כאשר נותר רבע טנק. רבים ממלאים דלק רק כאשר הוא נגמר לגמרי, הנורית האדומה מהבהבת ועוד שנייה חשים כי האוטו מפסיק לנסוע. למרות שכל אחד מאיתנו מעוניין לחסוך בהוצאות, דבר אשר בא לידי ביטוי גם במילוי דלק רק לאחר שכל הדלק במיכל הסתיים, כאן תשיגו את ההפך וקרוב לוודאי שתוך פרק זמן קצר תמצאו את עצמכם במוסך.
  • שחזור מפתח לרכב - נתקעתם בלי מפתח? נאבד המפתח או אולי נשבר? היום יש אפשרות לבצע שחזור מפתח לרכב, באמצעות מכשירים מיוחדים ניתן לשחזר את המפתח כך שיהיה הכי קרוב למקור. השחזור יחסוך לכם בהוצאות של החלפת מנעולים ואזעקות.
    מומלץ לדאוג גם למפתח נוסף, לשכפל את המקורי ולשמור אותו במקום נגיש לכם במקרה של אובדן המקורי.


אחזקת רכב- המוסך הוא אינו האויב שלכם

חשוב לקחת בחשבון כי המוסך הוא אינו האויב שלכם. המוסך הוא אותו מקום אליו תיקחו את הרכב לבדיקות וטיפולים חיוניים, אשר יבטיחו לכם כי הרכב יתפקד בצורה תקינה במשך רוב מחזור חייו. ישנם אנשים רבים אשר סבורים כי צוות המוסך מורכב מנוכלים אשר מעוניינים לגזול מהם את כספם ונמנעים לקחת את הרכב לטיפול עד אותו רגע בו אין ברירה. זוהי טעות. הקפידו לתחזק את הרכב שלכם בצורה רציפה לאורך כל השנה ובחרו במוסך מורשה המעסיק צוות מקצועניים. כל אלו יבטיחו לכם רכב תקין ובטיחותי.